Free Shipping for orders over $50
0 0,00

Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

View Cart Checkout

Tılsım ve Muska Arasındaki Fark Nedir?

Tılsımlar ve muskalar, ruhsal gücü sağlamak veya kötülükten korunmak için takılan özel nesnelerdir. Muska ve tılsımların güçlerine olan inanç, insan uygarlığı kadar eskidir ve günümüzde hala bu inanç sürmektedir.

Muska kelimesi esasında Amulet olarak kullanılmaktadır ve bunlar bizim ülkemizde yapılan muskalardan son derece farklıdır
Muskaların negatif enerjiyi, kötü ruhları ve hatta hastalıkları kovma gücüne sahip olduğuna inanılmaktadır. Haçlar, sarımsak, kömür, rünler, uğurlu paralar, nallar, çeşitli arketiplerin resimleri, nazar boncuğu yüzyıllardır kullanılan muskalardan bazılarıdır. Muskalar, insanlar tarafından çevrelerindeki kötülüklere karşı bir koruma ve savunma biçimi olarak giyilir. Herhangi bir nesne muska olarak kodlanabilir ve koruma amacıyla kullanılabilir.

Tılsım, muskanın tam tersidir; Tılsımların onu giyen kişiye daha fazla güç verdiğine inanılmaktadır. Bu eşyanın ona sahip olan kişiye pozitif enerji verdiği düşünülmektedir. Hz. Süleyman’ın tılsımları, okültistlere ait özel tılsımlar, Excallibur (Kral Arthur’un kılıcı), Thor’un çekici Mijölnir, ok ve yay vb. tılsım örnekleridir. Bu özel nesneler, onları giyenlere güç, güven, para, zenginlik, bilgi, aşk vb. aşılamak için giyilir. Tılsımların ayrıca kişisel gücü arttırdığına inanılır. Genellikle kristallerden, değerli taşlardan, metallere kazınmış özel sembollerden, kadim sembollerle çizilmiş özel tasarımlar şeklindedirler.
Tılsım ve muska karşılaştırıldığında, muskaların doğal formda olduğu, tılsımların ise doğal veya doğal olmayan insan yapımı nesneler olduğu açıktır.

Bir muskanın, iradenizin ve arzunuzun bir yükselticisi olarak hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Pek çok insan bunları günlük yaşamlarında kullanır ve farkına bile varmaz: Örneğin, şanslı bir mücevheriniz var mı? Bir muska, temelde koruma etkisi yaratan herhangi bir yüklü nesne olabilir.

Gün boyunca düzenli aralıklarla, dileğinizi düşünürken birkaç dakika boyunca seçtiğiniz nesneye konsantre olun. En sevdiğiniz eşyaya amaç yüklediğinizde, onu şarj etmiş ve bir muska yaratmış olursunuz.

Dileğinizin amacına ve istenen sonuca odaklanın. Muskayı alnınıza, gözlerinizin arasına yerleştirin – burası güçlü ve sezgisel üçüncü gözünüzün bulunduğu yerdir. Gözlerinizi kapatın ve kişisel bir düşüncenin oluşmasına izin vermek için parçanın içine girin. Sonucu üçüncü gözünüzde görselleştirin. Gör, söyle ve gerçek kılmak için hisset. Renkleri görün, sesleri duyun ve dileğinizin duygularını yaşayın. Gerçek hissettiğinde, vizyonu muskanıza soluyun; sonra gözlerinizi açın. Görüntü titreşimi, bilerek temizlenene kadar parçada saklanacaktır.

İşte adım adım bir kılavuz:

Muskanızla rahatsız edilmeyeceğiniz bir yere oturun. Rahatlayın.

Muskayı baskın elinizde (sağ elini kullanıyorsanız sağ elinizde) tutun ve zihninizi endişeli düşüncelerden arındırın. Derin ve yavaş nefes alın. Muskanızın programlanması için niyetinize odaklanmaya başlayın.

Açıklayıcı kelimelerden oluşan bir mantrayı yüksek sesle tekrarlayarak odaklanın. Örneğin, muskamın beni korumasına izin veriyorum. Bir fısıltı iyidir, mantranızı zihninizin gözünde tekrarlayabilirsiniz.

Muskanızı iki elinizle kavrayarak ve programlamayı tamamen kabul etmiş gibi hissedene kadar niyetinizi tekrarlamaya devam edin.
Ellerinizi açın. Programlamaya erişmek için parçayı tutup ovalayın ve ihtiyacınız olduğunda programlamanın serbest bırakılmasını isteyin.

Özet
Muskaların negatif enerjiyi, kötü ruhları ve hatta hastalıkları kovma gücüne sahip olduğuna inanılıyor. Muskalar, insanlar tarafından çevrelerindeki kötülüklere karşı bir koruma ve savunma biçimi olarak giyilir.

Tılsımların takanlara daha fazla güç verdiğine ve sahip olan kişiye pozitif enerji verdiğine inanılır.

Haçlar, sarımsak, kömür, rünler, uğurlu paralar, nallar, nazar boncukları, bazı arketiplere ait semboller ve arketip resimleri yüzyıllardır kullanılan muskalardan bazılarıdır. Genellikle tılsımlar kristallerden, değerli taşlardan, çeşitli metallere kazınmış özel sembollerden oluşur.

Tılsımlar, kişiyi doğru düşüncelere yönlendiren doğal güçlendiriciler olarak görülür.

İki nesne karşılaştırıldığında, muskaların doğal formda olduğu, tılsımların ise doğal veya doğal olmayan insan yapımı nesneler olduğu açıktır.

‘Tılsım’ kelimesi, kutsama töreni anlamına gelen Yunanca ‘telesma’ kelimesinden türetilmiştir. ‘Muska’ kelimesi ise Amulet olarak bilinmektedir ve Latince ‘amuletum’dan türetilmiştir.

You might be interested in …

Bir cevap yazın

Our Newsletter

Receive a 30% discount on your first order